NIEZBADANE REJONY ŻYCIA PSYCHICZNEGO
- Wydawca: Fundament
- Rok wydania: 2021
- Wydanie: I
- Ilość stron: 312
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788396126030
57,20 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 57,20 zł
Niezbadane rejony życia psychicznego
Autor: Avner Bergstein
Samodzielne studiowanie Biona jest bardzo trudne. Avner Bergstein posiada umiejętnosć wprowadzenia czytelnika w doświadczenie emocjonalnego spotkania z pismami Biona. Pomaga nam poczuć, czym jest postulowany przez Biona sposób wyczuwania rzeczywistości psychicznej, która nie ma smaku, zapachu, kształtu i która jest niekomunikowalna werbalnie.
Czerpiąc z istotnego wkładu Wilfreda Biona i Donalda Meltzera w rozwój psychoanalizy, w swojej książce Niezbadane rejony życia psychicznego. Wyprawy Wilfreda Biona i Donalda Meltzera Avner Bergstein omawia i bada kliniczne implikacje dzieła tych analityków zarówno obejmując świeżym spojrzeniem niektóre z ich koncepcji, jak i ilustrując je prezentowanym szczegółowo materiałem klinicznymz analiz dzieci, nastolatków i dorosłych.
Psychoanaliza w swej istocie dąży do poznania prawdy. Jednak często okazuje się, że prawdy emocjonalnej nie sposób ani poznać, ani przekazać za pomocą słów. Ów niewysłowiony obszar psychiczny znajduje się w samym centrum psychoanalitycznych wysiłkówBiona i Meltzera.
Prace Biona odzwierciedlają jeden z etapów w ewolucji psychoanalizy, poszerzając zakres pracy klinicznej o rejony psychiczne, które wydawały się niedostępne. Natomiast Meltzer wysyca Bionowskie myślenie oryginalnymi pojęciami piękna i estetyki, nadając mu poetycki i liryczny wydźwięk.
Pisząc przejrzyście, Avner Bergstein integruje miejscami bardzo teoretyczne myślenie Biona z codzienną praktyką kliniczną, czyniąc jaśniejszymi jego skondensowane i wieloznaczne stwierdzenia oraz sprawiając, iż stają się one przystępne i użyteczne kliniczne.
Niezbadane rejony życia psychicznego
Autor: Avner Bergstein
Rozdział 1. Psychotyczna część osobowości. Wyprawy Biona w niezbadane rejony życia psychicznego.
Rozdział 2. Przekraczając cezurę. Reverie, śnienie i przeciwśnienie.
Rozdział 3. Wykraczając poza spektrum tego co można wyrazić słowami. Lęk przed załamaniem, katastroficzna zmiana i niewyparte nieświadome.
Rozdział 4. O nudzie. Bliskie spotkanie z otorbionymi częściami psychiki.
Rozdział 5. Ataki na łączenie czy popęd do komunikowania się? Tolerowanie paradoksu.
Rozdział 6. Bolesne losy miłości pacjenta. Miłośc w przeniesieniu i konflikt estetyczny.
Rozdział 7. Obsesyjność. Modulowanie spotkania z prawdą emocjonalną i obiektem estetycznym.
Rozdział 8. Niewysłowione
Zespół Klinefeltera to jedna z najczęściej występujących anomalii chromosomowych,...
czytaj więcej