CIAŁO W UMYŚLE ROZWAŻANIA O CIELE W PSYCHOANALIZIE I W PROGRAMACH TELEWIZYJNYCH
- Wydawca: Oficyna Ingenium
- Rok wydania: 2016
- Wydanie: I
- Ilość stron: 329
- Oprawa: twarda
- ISBN: 978–83–62651–40-5
51,80 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 64,38 zł
"Ciało w umyśle Aleksandra Lemma" nie traktuje jedynie o tym, co Lemma odkryła na temat powiązań ciała i umysłu, ale jest także zapisem tego, jak autorka tych odkryć dokonała. Ta intelektualnie inspirująca książka z pewnością zainteresuje naukowców, profesjonalistów z dziedziny psychoterapii, oraz wszystkich pragnących poszerzyć wiedzę nie tylko o naturze ale także funkcjach ciała oraz jego rozmaitych, często zaskakujących objawach. Aleksandra Lemma przestudiowała temat bardzo wnikliwie. W swojej książce cytuje artykuły z różnych obszarów psychoanalizy, biologii, neurobiologii i filozofii oraz nawiązuje do wielu filmów i bajek. Ciało w umyśle rozważania o ciele w psychoanalizie i w programach telewizyjnych to poszerzenie i pogłębienie tematu, który autorka analizowała w swojej poprzedniej książce, "Pod skórą - Psychoanalityczne studium modyfikacji ciała."
Alessandra Lemma w trafnym zakończeniu swej książki przypomina nam, że podglądacz obecny w każdym z nas swoim spojrzeniem zawsze uczestniczy w czyjejś traumie słowami - „Nie można być niewinnym obserwatorem”. Myślę, że to samo można powiedzieć o czytelnikach Ciała w umyśle. Dzięki szczegółowej lekturze tej książki lepiej zrozumieją oni wiele ekstremalnych przejawów naszej cielesności oraz istoty ludzkie żyjące w tych ciałach.
Alessandra Lemma jest dyrektorem klinicznym Centrum Badania Interwencji Psychologicznych w University College w Londynie oraz dyrektorem Oddziału Rozwoju Terapii Psychologicznych w Zespole Opieki Zdrowotnej Tavistock i Portman. Jest także członkinią Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Dodatkowym argumentem na profesjonalne podejscie do tematu opisyanego w swej książce jest fakt, że Lemma jest profesorem wizytującym na Wydziale Psychoanalizy University College w Londynie oraz profesorem honorowym w dziedzinie terapii psychologicznych na Uniwersytecie w Essex. Pełni funkcję regionalnej redaktorki International Journal of Psychoanalysis w Londynie; jest także redaktorką naczelną serii wydawniczej The New Library of Psychoanalysis.
Autorka napisała wiele książek i artykułów o psychoterapii, psychoanalizie, ciele i traumie.
Zespół Klinefeltera to jedna z najczęściej występujących anomalii chromosomowych,...
czytaj więcej