
DAR KONTUZJI JAK WRÓCIĆ DO ZDROWIA I SPORTÓW SIŁOWYCH PO URAZIE
- Wydawca: Galaktyka
- Rok wydania: 2022
- Wydanie: I
- Ilość stron: 158
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788375798616
63,90 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 63,90 zł
Dar kontuzji Jak wrócić do zdrowia i sportów siłowych po urazie
AUTOR: STUART MCGILL, BRIAN CARROLL
Płynąca z tej książki mądrość wynika z połączenia życiowego doświadczenia, wiedzy akademickiej, przyjaźni oraz silnego pragnienia, by zwyciężać. Jako sportowiec sam mierzyłem się z urazami, miałem też okazję poznać prof. McGilla, dzięki któremu całkowicie zmieniłem swoje podejście do trenowania. Jeżeli trening siłowy stanowi część twojego życia, wiedza zawarta w tej książce to game changer.
dr Michał Sawczyn, trener personalny, wykładowca AWFiS w Gdańsku
Dar kontuzji to pozycja, którą śmiało można polecić każdemu sportowcowi, trenerowi, rehabilitantowi, a nawet lekarzowi. Zawarte w niej informacje, szczypta teorii, a także pewne „mądrości treningowe" pozwalają trenować w bezpieczny sposób i osiągnąć najwyższy sportowy poziom.
Historia kontuzjowanego zawodnika Briana Carrolla to nie tylko suche fakty – opis przypadłości powstałych podczas treningów trójboju siłowego i powrotu do sprawności dzięki specjalistycznym zabiegom. To swoiste podejście do sportu, polegające na kooperatywnym sposobie myślenia i osiągania sukcesów. Współpraca Carrolla z prof. McGillem pokazuje, że uraz nie musi oznaczać końca kariery sportowej ani kończyć się operacją, nawet w przypadku kontuzji spowodowanej wieloletnim obciążaniem kręgosłupa ciężarem sięgającym pół tony.
Po lekturze tej książki czytelnik nie stanie się od razu specjalistą od bólu pleców, ale poradzi sobie w sytuacji traumatycznej; będzie wiedział, jak skutecznie rozmawiać z lekarzami, a co najważniejsze – będzie lepiej znał swoje ciało oraz mechanikę ruchu i będzie świadomy różnych zagrożeń, co pozwoli mu uniknąć kontuzji w przyszłości.
Książka zawiera konkretne ćwiczenia na określone, wcześniej dokładnie zdiagnozowane dolegliwości. Pokazuje, czego unikać, zarówno na sali treningowej, jak i w życiu codziennym; przedstawia testy, dzięki którym zmierzymy swoją zdolność wysiłkową i będziemy mogli monitorować postępy. Zwraca też uwagę na specyficzny „mindset” sportowca w okresie rehabilitacji, co pozwala znacznie skrócić proces leczenia.
Ta pozycja powinna znaleźć się na półce każdej osoby, która interesuje się optymalnym wykorzystaniem możliwości wysiłkowych ludzkiego organizmu w sporcie.
Tomasz Laszko, wicemistrz olimpijski i wicemistrz świata w kulturystyce, trener i sędzia międzynarodowy trójboju siłowego oraz wyciskania leżąc
Zachęcam wszystkich zawodników sportów siłowych, zarówno tych, których kontuzja pozbawiła wszelkiej nadziei, jak i tych zdrowych, starających się jak najdłużej utrzymać dobrą formę, aby przeczytali tę książkę. Sam staram się żyć zgodnie ze słowami: „Gdzie chęć, tam i wola”, by w ten sposób osiągnąć nastawienie prawdziwego zwycięzcy. Takie podejście jest wiernym odzwierciedleniem pomysłów i idei opisanych na tych stronach. Zawarta tu wiedza pomogła Brianowi Carrollowi, pomogła mnie, a więc pomoże i wam. Profesor McGill skupia się na aspekcie naukowym, podczas gdy Brian pokazuje przydatność tej wiedzy w prawdziwym życiu. Nie ma tu za grosz fałszu. Tylko sama prawda.
Bill Kazmaier, trzykrotny zwycięzca zawodów World’s Strongest Man
Dar kontuzji Jak wrócić do zdrowia i sportów siłowych po urazie
AUTOR: STUART MCGILL, BRIAN CARROLL
CZĘŚĆ I Historia zawodnika sportów siłowych
CZĘŚĆ II Twój poradnik: droga od złamanego kręgosłupa do nadludzkiej siły i odporności na kontuzje
CZĘŚĆ III Program Briana i jego postępy
CZĘŚĆ IV Technika, prowadzenie, treningi, programowanie oraz droga do sprawności
CZĘŚĆ V Dziennik treningowy i notatki
Zapalenie tęczówki to jedno z poważniejszych schorzeń okulistycznych, które...
czytaj więcejAmyloidoza jest schorzeniem, które wciąż pozostaje zagadką dla wielu pacjentów...
czytaj więcejAlkaptonuria, znana także jako ochronoza, jest uwarunkowaną genetycznie chorobą...
czytaj więcejZespół Sharpa, znany również jako mieszana choroba tkanki łącznej (MCTD, Mixed...
czytaj więcejZespół Edwardsa, czyli trisomia 18, jest jednym z najbardziej powszechnych zespołów...
czytaj więcejZespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na różne układy i narządy...
czytaj więcejTkanka łączna jest fundamentem, który łączy, wspiera i chroni inne tkanki i narządy....
czytaj więcejMukowiscydoza, znana także jako zwłóknienie torbielowate, jest przewlekłą, postępującą...
czytaj więcejZespół łamliwego chromosomu X jest genetycznym schorzeniem, które wpływa na rozwój...
czytaj więcejBadanie PSA (Prostate-Specific Antigen, a więc swoisty antygen sterczowy) wykonuje...
czytaj więcej