CHEMIA ORGANICZNA TOM 1 I 2 KOMPLET GRAHAM SOLOMONS
- Wydawca: PWN
- Rok wydania: 2022
- Wydanie: I
- Oprawa: miękka
343,80 zł
Chemia organiczna Tom 1 i 2 KOMPLET Graham Solomons
Autor: Graham Solomons T.W., B. Fryhle Craig, A. Snyder Scott
Chemia organiczna pomaga studentom rozwijać ich umiejętności krytycznego myślenia, rozwiązywania problemów i analizy obserwowanych zjawisk, a są to umiejętności ważne w dzisiejszym świecie, bez względu na to, jakie ścieżki kariery wybiorą. Bogactwo chemii organicznej nadaje się do rozwiązywania problemów naszych czasów, od dziedzin opieki zdrowotnej, po problemy energetyczne, zrównoważony rozwój i środowisko.
W podręczniku położono nacisk na przejrzystośc prezentowania wiedzy:
MECHANIZMY REAKCJI: UKAZANIE, JAK DZIAŁAJĄ REAKCJE
Zamieszczone w tekście „ramki z mechanizmami” zawierają wszystkie szczegóły potrzebne studentom w nauce i zrozumieniu, jak przebiegają reakcje chemiczne.
UTRWALANIE WIEDZY POPRZEZ ROZWIĄZYWANIE ZADAŃ
W podręczniku znajduje się ponad 1400 problemów, które pomagają skoncentrować się na określonych obszarach i ocenić ogólny poziom umiejętności na bazie materiału przedstawionego w danym rozdziale. Rozwiązane problemy – przykłady, pomagają studentom dowiedzieć się, od czego zacząć.
WCZEŚNIEJSZE OPANOWANIE PODSTAW, SZYBSZE OSIĄGNIĘCIE SUKCESU
Pewne narzędzia są kluczem do osiągnięcia sukcesu w chemii organicznej. Wśród nich jest umiejętność rysowania szybko i poprawnie wzorów strukturalnych. Splecione ze sobą instrukcje dotyczące struktur Lewisa, wiązań kowalencyjnych i rysowania wzorów strukturalnych pozwolą studentom rozwijać umiejętności w tych obszarach jako spójną całość, w czym pomagają przytoczone w tekście organiczne przykłady.
NACISK NA SYNTEZĘ WIELOETAPOWĄ
Zawarte w książce problemy wieloetapowej syntezy organicznej pomagają rozwijać kluczowe umiejętności konieczne do zrozumienia chemii organicznej, czyli umiejętność krytycznego myślenia i analizy do rozwiązywania problemów.
UŻYTECZNOŚĆ METOD SYNTETYCZNYCH
Ten element (w formie artykułu), który zamyka każdy rozdział jest zwiastunem przygotowującym do omawiania następnych zagadnień. Pokazuje znaczenie tego, czego nauczyli się studenci, dla praktycznego wykorzystania, które mają bezpośredni wpływ na nasze życie i samopoczucie.
„DLACZEGO TE TEMATY SĄ WAŻNE?”
Studenci muszą poznać metody syntezy organicznej, które są użyteczne, jako te najbardziej przyjazne dla środowiska. Są one umieszczane w ramkach kontekstowych omawiających szczegółowo mechanizmy reakcji.
PODROZDZIAŁY „JAK”
Studenci muszą doskonalić swoje ważne umiejętności, aby wspierać zdobytą już konceptualną wiedzę. Rozdziały „Jak” w całym tekście zawierają szczegółowe instrukcje, które pomogą studentom w rozwiązywaniu ważnych problemów, takich jak używanie zakrzywionych strzałek, rysowanie konfiguracji krzesłowej, planowanie syntez Grignarda, wyznaczenie ładunków formalnych, zapisanie struktur Lewisa
TEMATY SPECJALNE
Wykładowcy, instruktorzy i studenci mogą korzystać z naszych opracowań tematów specjalnych, aby poszerzyć swoją wiedzę w wielu dziedzinach.
Znajomość chemii organicznej znajduje zastosowanie w licznych obszarach nauki i gospodarki. Pozwala rozwiązywać problemy w branżach takich jak: medycyna, farmacja, energetyka, ochrona środowiska, przemysł chemiczny i wielu innych. Dlatego, podręcznik „Chemia organiczna” polecany jest studentom kierunków takich, jak: chemia, biochemia, medycyna, chemia farmaceutyczna. Będzie on także nieocenioną pomocą metodyczną dla nauczycieli akademickich.
Co wyróżnia ten podręcznik?
W 1. części omówione zostały m.in.:
W 2. części omówione zostały m.in.:
Kiedy zdrowie stało się jednym z najważniejszych priorytetów dla wielu osób,...
czytaj więcejAmyloidoza jest schorzeniem, które wciąż pozostaje zagadką dla wielu pacjentów...
czytaj więcejFosfataza alkaliczna to enzym, który odgrywa kluczową rolę w wielu procesach biologicznych....
czytaj więcejW tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest morfologia krwi, jakie...
czytaj więcejBadania krwi odgrywają kluczową rolę w nowoczesnej medycynie, służąc zarówno...
czytaj więcej