TRENUJ MÓZG Z NEURONKIEM JESIENNE PRZYGODY W NEURONKOWYM LESIE
- Wydawca: Wydawnictwo Edukacyjne
- Rok wydania: 2017
- Wydanie: I
- Ilość stron: 127
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-63590-65-9
28,71 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 31,90 zł
Trenuj mózg z Neuronkiem to zbiór ćwiczeń dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, dotkniętych zaburzeniami rozwojowymi. Wykonując je pod okiem dorosłego, najmłodsi mogą rozwijać procesy poznawcze, sprawności językowe i narracyjne, bawić się i uczyć.
Pierwszy zeszyt z serii nosi tytuł Jesienne przygody w Neuronkowym Lesie i dostarczy dzieciom wiele radości: sympatyczny, choć nietuzinkowy, bohater będący narratorem i niejako przewodnikiem po swoim leśnym terytorium z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym małym czytelnikom. Poznając kolejne przygody Neuronka i jego przyjaciół, dzieci uczą się, jak rozwiązywać problemy, wydawać sądy, podejmować decyzje.
Zalety książki:
Autorzy: Magdalena Bury, Aleksandra Matyjasek
Redaktor naukowy serii: Jolanta Panasiuk
Książka objęta cyklem "Logopeda poleca!"
Recenzja mgr Małgorzaty Konczanin:
Książka Trenuj mózg z Neuronkiem. Jesienne przygody w Neuronkowym Lesie autorstwa Magdaleny Bury i Aleksandry Matyjasek pod redakcją naukową prof. Jolanty Panasiuk otwiera serię zeszytów ćwiczeń, służących rozwijaniu kompetencji komunikacyjnej i językowej. To doskonałe kompendium wiedzy dla dorosłych i najmłodszych. Dorosłych czyli rodziców i dzieci, które za pośrednictwem głównego bohatera – Neuronka odkrywają zmiany zachodzące w przyrodzie. Dzięki wykonywanym ćwiczeniom usprawniają język i zdolności narracyjne oraz procesy poznawcze.
Opanowanie komunikacji językowej wywiera znaczący wpływ zarówno na cechy osobowości dzieci, jak i ich rozwój poznawczy. Posługując się mową, dzieci nawiązują kontakty społeczne, potrafią wyrażać swoje uczucia, potrzeby, nastroje, myśli. Komunikacja językowa oznacza porozumiewanie się za pomocą języka. System językowy jest zbiorem znaków i zespołem reguł gramatycznych, które pozwalają ze znaków prostych budować znaki złożone, tj. zdania gramatycznie poprawne – zatem znajomość systemu językowego jest kompetencją językową.
W niniejszej publikacji komunikacja językowa rozwijana jest poprzez zabawę opartą na ćwiczeniach. Materiał psychoedukacyjny zawarty w bajkach, które budują narrację i zapoznają z emocjami, daje możliwości organizacji i realizacji specjalistycznego wsparcia logopedycznego, psychopedagogicznego dla dzieci z zaburzeniami w komunikowaniu się. Ćwiczenia zawarte w zeszycie mogą służyć jako zestaw terapeutyczny przeznaczony dla dzieci, które mają następujące zaburzenia komunikacyjne: niedokształcenie mowy o typie afazji, mutyzm wybiórczy, Zespół Aspergera. Niniejsza publikacja to także praktyczna pomoc dla wszystkich osób profesjonalnie zajmujących się komunikacją: psychologów, logopedów, lekarzy, nauczycieli. Dodatkową atrakcją zeszytu jest podział na bloki, można go wykorzystać w terapii indywidualnej oraz grupowej.
Małgorzata Konczanin – logopeda, nauczyciel akademicki, pomysłodawca i administrator fanpage Polskiego Związku Logopedów na FB, związana z Fundacją Pomoc w Komunikowaniu się, pasjonatka delfinoterapii.
Zespół Klinefeltera to jedna z najczęściej występujących anomalii chromosomowych,...
czytaj więcej