PSYCHOTERAPIA POZNAWCZO-BEHAWIORALNA TEORIA I PRAKTYKA
- Wydawca: PWN
- Rok wydania: 2022
- Wydanie: II
- Ilość stron: 580
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788301222710
119,90 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 119,90 zł
Psychoterapia poznawczo-behawioralna Teoria i praktyka
Wydanie II rozszerzone
Autor: Agnieszka Popiel, Ewa Pragłowska
Agnieszka Popiel - doktor nauk medycznych, dr hab. n. społ., prof. Uniwersytetu SWPS, lekarz psychiatra, psychoterapeutka, superwizorka psychoterapii.
Ewa Pragłowska - doktor nauk humanistycznych, specjalistka psychologii klinicznej, psychoterapeutka, superwizorka psychoterapii.
„Agnieszka Popiel i Ewa Pragłowska napisały kolejną świetną książkę, w której bez spłycenia tematu podsumowują, czym jest terapia poznawczo-behawioralna. Niewielu autorom udaje się ta sztuka.
Z tym większym entuzjazmem przyjąłem to nowe, rozszerzone wydanie. (…). Czytelnicy znajdą w tej książce precyzyjne wyjaśnienie, w jaki sposób pomagamy naszym klientom za pomocą teorii poznawczych i behawioralnych. Dzięki tym teoriom bowiem możliwe staje się sformułowanie hipotezy na temat tego co sprawia, że problem się utrzymuje, i propozycji, jak to zmienić za pomocą metod psychologicznych – behawioralnych, poznawczych bądź doświadczeniowych.
Autorki opisują również, jak w ostatnich latach rozwijały się podejścia transdiagnostyczne i te oparte na procesach oraz jakim wyzwaniom miały sprostać”.
Z przedmowy prof. Eduardo Keegana
„Z uznaniem dla Autorek należy powitać drugie wydanie książki Psychoterapia poznawczo-behawioralna, znacząco poszerzonej w stosunku do wydania pierwszego, ale – co najważniejsze – uzupełnionej o nowe trendy i podejścia teoretyczne oraz uzyskane wyniki badawcze (a także bardzo zaawansowane analizy przypadków). Problemy omówione w książce przez Autorki dalece wykraczają poza omówienie specyfiki terapii poznawczo-behawioralnej. Prezentowany podręcznik jest bowiem współczesnym źródłem wiedzy i zachętą do refleksji nad kondycją psychoterapii czy szerzej – oddziaływań klinicznych w obszarze zarówno psychologii, jak i psychiatrii”.
Z przedmowy prof. dr. hab. Bogdana Zawadzkiego
„Obecne wydanie to nie jedynie skorygowana i uaktualniona wersja pierwotna, ale niemal całkowicie nowa pozycja, w której uzupełnienia i rozszerzenia zajmują niemal tyle miejsca, co treść wydania pierwszego. Jest to jedyna w swoim rodzaju pozycja opracowana w języku polskim i przez polskich autorów, która tak kompleksowo i wyczerpująco przedstawia jeden z najważniejszych współczesnych nurtów psychoterapii, jakim jest psychoterapia poznawczo-behawioralna”.
Z recenzji prof. dr. hab. Pawła Ostaszewskiego
„Psychoterapia poznawczo-behawioralna. Teoria i praktyka jest kompleksową publikacją. Przedstawia podstawy teoretyczne i rozwój nurtu terapii behawioralno-poznawczej oraz podsumowanie badańnaukowych dotyczące skuteczności tej formy terapii. W podręczniku omówiono również znaczenie stosowania zasad evidence-based therapy i evidence-based practice. Poruszane są także zagadnienia dotyczące superwizji i kwestii etycznych. W kolejnej części przedstawiono techniki pracy oraz, na koniec, opisy przypadków ze szczegółowym przedstawieniem przebiegu terapii. Podręcznik ten przeczytałam z prawdziwą przyjemnością. Uważam go za bardzo wartościową pozycję”.
Z recenzji dr hab. Barbary Remberk, prof. IPiN
Tagi: psychoterapia książki ,
Psychoterapia poznawczo-behawioralna Teoria i praktyka
Autor: Agnieszka Popiel, Ewa Pragłowska
CZĘŚĆ I ZAŁOŻENIA TEORETYCZNE PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ. ROZWÓJ NURTU TERAPII POZNAWCZYCH I BEHAWIORALNYCH NA ŚWIECIE I W POLSCE.
1. Psychoterapia poznawczo-behawioralna - wyjaśnienia terminologiczne.
2. Rzut oka na historię. Psychologia poznawcza, behawioryzm, psychologia różnic indywidualnych a psychoterapia poznawczo-behawioralna.
3. Teoretyczne podstawy psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
CZĘŚĆ II PRAKTYKA PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ
4. Cechy procesu terapeutycznego w psychoterapii poznawczo-behawioralnej.
5. Pierwszy etap psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Rozpoznanie.
6. Drugi etap psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Realizacja celów.
7. Trzeci etap psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Sprawdzenie i utrwalenie osiągnięć.
8. Umiejętności terapeuty poznawczo-behawioralnego.
CZĘŚĆ III WERYFIKACJA EMPIRYCZNA
9. Dane naukowe. Praktyka oparta na badaniach i badania oparte na praktyce.
Zespół Klinefeltera to jedna z najczęściej występujących anomalii chromosomowych,...
czytaj więcej