PODSTAWY FIZJOLOGII DLA ANESTEZJOLOGÓW
- Wydawca: MediPage
- Rok wydania: 2017
- Wydanie: I
- Ilość stron: 504
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-64737-83-1
177,45 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 195,00 zł
"Podstawy fizjologii dla anestezjologów"
Każdy lekarz podejmujący specjalizację w anestezjologii musi dokładnie zglębić podstawy fizjologii i sposoby wykorzystania tej wiedzy w praktyce.
Przedstawiamy Czytelnikom wszechstronny i należycie zilustrowany podręcznik, którego zadaniem jest wypełnienie luki, jaka powstaje między wiedzą wyniesioną z uczelni a tą, która jest zawarta w materiałach źródłowych. Zakres przedstawianych tu podstaw fizjologii w pełni odpowiada wymogom egzaminów na pierwszy stopień specjalizacji z tej dziedziny.
Poszczególne rozdziały książki są zgrupowane według układów narządowych, a skupiają się zwłaszcza na układzie oddechowym, ukladzie krążenia i układzie nerwowym. Praktyczne przedstawianie informacji w formie pytanie-odpowiedź stanowi wielkie ułatwienie dla czytelnika przygotowującego się do ustnego egzaminu specjalizacyjnego; wydzielenie zagadnień o znaczeniu klinicznym ma pomóc w przekładaniu pojęć fizjologicznych na praktykę kliniczną.
Autorami książki są dwaj specjaliści z zakresu fizjologii medycznej oraz specjalista anestezjolog. Ich wspólne dzieło doskonale ilustruje związek obydwu tych dziedzin. Książka zawiera wiadomości najnowsze, jednocześnie w formacie dostępnym dla początkujących anestezjologów.
Przejrzyście sformułowana, najnowocześniejsza i klinicznie istotna wiedza została zgromadzona w jednym tomie, który stanowi źródło podstawowych wiadomości, niezbędnych dla kształcących się anestezjologów.
1. Podstawy
2. Fizjologia oddychania
3. Fizjologia układu krążenia
4. Neurofizjologia
5. Przewód pokarmowy
6. Nerki i płyny ustrojowe
7. Krew i układ odpornościowy
8. Bilans energetyczny
9. Fizjologia wydzielania wewnętrznego
10. Fizjologia rozwoju
11. Fizjologia środowiska
Osteoporoza jest chorobą układu szkieletowego, która, mimo że może rozwijać...
czytaj więcejCukrzyca typu 2 to najczęstsza forma cukrzycy, stanowiąca około 90-95% wszystkich...
czytaj więcejKatar alergiczny, znany również jako alergiczny nieżyt nosa bądź katar sienny,...
czytaj więcej