CEMENTY REGENERACYJNE Z DWUFAZOWYM SIARCZANEM WAPNIA W CHIRURGII STOMATOLOGICZNEJ
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 144
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788368090499
120,60 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 120,60 zł
Monografia dr. Damiana Dudka i dr. Macieja Jagielaka dotyczy ważnego zagadnienia w chirurgii stomatolo¬gicznej, jakim jest poresekcyjna regeneracja ubytków kostnych. Do tej pory nie opracowano ujednoliconych kryteriów postępowania leczniczego. Większość chirurgów skłania się obecnie do uzupełniania deficytów kości granulatami pochodzenia zwierzęcego. W opinii autorów, metoda ta nie pozwala na uzyskanie pełnej regeneracji struktury kotnej, a jedynie prowadzi do integracji materiału przeszczepowego z tkanką kostną. Wobec ograniczonej skuteczności terapeutycznej granulatów autorzy przedstawili alternatywne podejście do regeneracji kości z wykorzystaniem cementu zawierającego tzw. dwufazowy siarczan wapnia i hydroksyapatyt.
Autorzy w ciekawy i czytelny sposób przedstawili wyniki badań, zarówno własnych, jak i innych, dotyczących regeneracji ubytków kostnych. Tekst został wzbogacony dokumentacją fotograficzną. W kontekście wykona¬nych badań należałoby poddać pod dyskusję kwestię standardu, jakim jest do tej pory szerokie stosowanie w augmentacji kości szczękowych materiałów ksenogennych, szczególnie pochodzenia zwierzęcego.
Pracę oceniam jako bardzo wartościową klinicznie, może ona być niezwykle pomocna dla praktykujących chirurgów stomatologów, a także przydatna jako dodatkowe źródło wiedzy dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii stomatologicznej.
prof. dr hab. n. med. Jacek Kasperski
Zespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na różne układy i narządy...
czytaj więcejChoroby oczu to szeroka kategoria schorzeń, które wpływają na funkcjonowanie...
czytaj więcejChoroba Bowena to wczesne stadium raka skóry, znana również jako rak kolczystokomórkowy...
czytaj więcejChoroba von Willebranda charakteryzuje się różnorodnymi objawami klinicznymi,...
czytaj więcejRak tarczycy jest stosunkowo rzadkim, ale poważnym nowotworem, który rozwija się...
czytaj więcej