
ATLAS ANATOMII ULTRASONOGRAFICZNEJ NARZĄDU RUCHU DLA FIZJOTERAPEUTÓW
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 184
- Oprawa: twarda
- ISBN: 9788367447874
80,10 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 80,10 zł
W ostatnich latach zaobserwowano dynamiczny wzrost zainteresowania fizjoterapeutami obrazowaniem ultrasonograficznym zarówno w praktyce klinicznej, jak i w badaniach naukowych. Ten trend jest rezultatem postępu technologicznego i coraz powszechniejszego stosowania aparatury ultrasonograficznej, przy jednoczesnym wzroście wymagań stawianych fizjoterapeutom. W wielu krajach są oni kluczową częścią interdyscyplinarnych zespołów zajmujących się leczeniem dysfunkcji narządu ruchu. Od 2015 roku, na mocy ustawy, polscy fizjoterapeuci stali się "samodzielnym zawodem medycznym", co przyniosło większy prestiż i uprawnienia zawodowe, ale także zwiększone wymagania w zakresie świadczeń zdrowotnych. W Polsce obserwuje się stały wzrost zainteresowania ultrasonografią narządu ruchu wśród fizjoterapeutów poprzez organizację licznych szkoleń, warsztatów i kursów dedykowanych temu zagadnieniu. Aparatura ultrasonograficzna stała się standardowym wyposażeniem gabinetów fizjoterapeutycznych.
Jednak samo posiadanie zaawansowanego sprzętu ultrasonograficznego niewiele daje bez odpowiednio wykwalifikowanego fizjoterapeuty specjalizującego się w obrazowaniu ultrasonograficznym. Konieczne jest, aby taki specjalista potrafił wykorzystać aparat w praktyce klinicznej do weryfikacji wskazań i przeciwwskazań do fizjoterapii oraz do określenia optymalnych form terapii. Doświadczony ultrasonografista to osoba, która ma co najmniej dwuletnie doświadczenie i przeprowadza rocznie około 300 badań ultrasonograficznych narządu ruchu. Szkolenie w zakresie obrazowania ultrasonograficznego jest jedynie początkiem procesu nabywania kompetencji w tym obszarze.
Atlas anatomii ultrasonograficznej narządu ruchu dla fizjoterapeutów przedstawia zarówno podstawy teoretyczne, jak i praktyczne anatomii prawidłowego narządu ruchu. Jest to materiał dedykowany głównie fizjoterapeutom, którzy ukończyli studia i chcą poszerzyć swoje umiejętności diagnostyczno-terapeutyczne o wykorzystanie ultrasonografii.
Zapalenie tęczówki to jedno z poważniejszych schorzeń okulistycznych, które...
czytaj więcejAmyloidoza jest schorzeniem, które wciąż pozostaje zagadką dla wielu pacjentów...
czytaj więcejAlkaptonuria, znana także jako ochronoza, jest uwarunkowaną genetycznie chorobą...
czytaj więcejZespół Sharpa, znany również jako mieszana choroba tkanki łącznej (MCTD, Mixed...
czytaj więcejZespół Edwardsa, czyli trisomia 18, jest jednym z najbardziej powszechnych zespołów...
czytaj więcejZespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na różne układy i narządy...
czytaj więcejTkanka łączna jest fundamentem, który łączy, wspiera i chroni inne tkanki i narządy....
czytaj więcejMukowiscydoza, znana także jako zwłóknienie torbielowate, jest przewlekłą, postępującą...
czytaj więcej