NETTER. ATLAS ANATOMII CZŁOWIEKA. POLSKIE MIANOWNICTWO ANATOMICZNE
- Wydawca: Edra Urban & Partner
- Rok wydania: 2020
- Wydanie: VII
- Ilość stron: 624
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788366310827
198,37 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 239,00 zł
Autor: F.H. Netter
Redakcja wydania polskiego: Janusz Moryś
Absolutny bestseller!
Wraz z zakupem książki Netter Atlas anatomii człowieka Polskie mianownictwo anatomiczne zyskujesz dostęp do materiałów interaktywnych w postaci filmów online!
"Nabywając Atlas anatomii człowieka dr. Franka H. Nettera, otrzymują Państwo kolekcję jednych z najbardziej znanych rycin anatomicznych w medycynie i ochronie zdrowia. W publikacji, poza słynnymi pracami dr. Nettera, znajduje się niemal 100 rycin przygotowanych przez dr. Carlosa A.G. Machado, jednego z głównych, współczesnych ilustratorów medycznych. Dr Machado przygotowując ryciny do Atlasu, przyczynił się do podkreślenia poglądów anatomicznych, które ze względu na rozwój nowoczesnych metod obrazowania oraz udoskonalenie metod preparatyki anatomicznej stały się istotne z punktu widzenia klinicznego. Dodatkowo w Atlasie zamieszczono ponad 50 starannie wybranych obrazów radiologicznych, które pozwalają połączyć wyidealizowaną ilustrowaną anatomię z przyżyciową anatomią obserwowaną w czasie zajęć klinicznych.
W obecnym wydaniu uaktualnionych zostało wiele ilustracji i tabel, tak by łatwiej było się z nich uczyć.
Najistotniejsze zmiany to:
Wstęp
Aby spełnić prośbę wielu studentów i zwolenników Atlasu Nettera, dodaliśmy nowy rozdział, który zawiera kilka rycin poglądowych, dostarczających ogólnego spojrzenia na ciało ludzkie „od stóp do głów”.
Tabele kliniczne
Atlas anatomii człowieka to jedyny atlas anatomiczny, do którego ilustracje wykonali lekarze (dr Netter był chirurgiem, a dr Machado jest kardiologiem). Ilustracje anatomiczne zawsze odzwierciedlają perspektywę kliniczną. Umieszczone na końcu każdego rozdziału tabele kierują uwagę czytelnika na praktyczne aspekty kliniczne; wali są też zgodne z programami nauczania medycyny. Jest to istotne zwłaszcza w aspekcie struktur, które najczęściej ulegają urazom oraz zwrócenia uwagi na inne struktury o dużym znaczeniu klinicznym lub anatomicznym. Tabele zapewniają studentom szybkie podsumowanie oraz zawierają numery tablic, na których znajdują się ryciny najlepiej przedstawiające daną strukturę.
Nowe ryciny autorstwa dr. Machado
Tylko do tej edycji dr Machado przygotował ponad 25 nowych ilustracji. Sugestie nowych rycin anatomicznych oraz pomysłów są składane przez studentów, wykładowców, anatomów, lekarzy. Czasami propozycje są zgłaszane podczas trwania większych konferencji anatomicznych do pudełka z napisem „Co Carlos powinien jeszcze namalować”. Decyzje w kwestii tego, które ryciny ukażą się w nowym wydaniu, podejmują redaktorzy konsultanci. Nowe ryciny w tym wydaniu to głównie te, które przedstawiają struktury o dużym znaczeniu klinicznym (powięzie szyi, żyły głębokie kończyn dolnych, kaletki w okolicach stawu biodrowego i unaczynienie gruczołu krokowego), lub te, które są trudne do zwizualizowania (dół podskroniowy), i w końcu te stworzone do nowej części wstępnej.
Uaktualnienia terminologii
W Atlasie anatomii człowieka zastosowano terminologię zaakceptowaną w Getyndze (Niemcy, 24 września 2016 r.) przez Federative International Programme on Anatomical Terminologies i opublikowaną jako uaktualnienie do Terminologia Anatomica z 1998 r.
Nowe zdjęcia radiologiczne
W obecnej edycji umieszczono ponad 50 zdjęć radiologicznych – niektóre zupełnie nowe i inne zastępujące stare ujęcia przy użyciu nowszych metod obrazowania. Zdjęcia zostały wybrane na podstawie ich przydatności dla studentów uczących się anatomii. Zawartość Atlasu anatomii człowieka została odświeżona i zaktualizowana. Nadzór nad całością sprawoczłonkowie Międzynarodowej Rady Naukowej. Uwzględnili oni propozycje studentów, anatomów, klinicystów i nauczycieli akademickich."
z przedmowy do siódemego wydania Netter. Atlas anatomii człowieka. Polskie mianownictwo anatomiczne
Tagi: atlas anatomiczny , anatomia książka , anatomia człowieka książka ,
Netter. Atlas anatomii człowieka. Polskie mianownictwo anatomiczne
Autor: F.H. Netter
Redakcja wydania polskiego: Janusz Moryś
Rozdział 1 Wstęp
Rozdział 2 Głowa i szyja
Rozdział 3 Grzbiet i rdzeń kręgowy
Rozdział 4 Klatka piersiowa
Rozdział 5 Jama brzuszna
Rozdział 6 Miednica i krocze
Rozdział 7 Kończyna górna
Rozdział 8 Kończyna dolna