
FARMAKOLOGIA
- Wydawca: PZWL
- Rok wydania: 2016
- Wydanie: III
- Ilość stron: 524
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788320048698
157,90 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 144,90 zł
Podręcznik Farmakologia, napisany pod redakcją Grażyny Rajtar-Cynke wykształcił już wiele pokoleń. O jego popularności świadczy trzecie z kolei wydanie. Książka znacznie zwiększyła objętość, a informacje w niej zawarte zostały zaktualizowane.
Farmakologia została napisana przez 21 wybitnych wykładowców farmakologii i farmakologii klinicznej z 10 akademii medycznych. Każdy rozdział książki zawiera ogólną charakterystykę odpowiedniej grupy leków, podaje wskazania terapeutyczne, omawia ich działanie i efekty uboczne oraz interakcje z innymi lekami i pokarmem.
W podręczniku omówiono ponadto zagadnienia istotne nie tylko z medycznego, ale i społecznego punktu widzenia, jakimi są uzależnieia od leków i używek.
Podręcznik adresowany do studentów wydziałów pielęgniarstwa i nauk o zdrowiu. Publikacja może być również przydatna dla studentów innych kierunków medycznych.
Tagi: farmakologia książka ,
1) Podstawy farmakologii ogólnej
2) Leki wpływające na układ autonomiczny, nerwy obwodowe i mięśnie
3) Leki wpływające na ośrodkowy układ nerwowy
4) Zależności lekowe i narkomanie
5) Związki endogenne i leki wpływające na procesy regulacyjne organizmu
6) Leki stosowane w chorobach układu krążenia
7) Farmakoterapia chorób krwi i układu krwiotwórczego
8) Leki stosowane w chorobach układu oddechowego
9) Leki stosowane w chorobach układu pokarmowego
10) Leki stosowane w zakażeniach bakteryjnych, grzybiczych, wirusowych i pasożytniczych
11) Immunofarmakologia
12) Chemioterapia nowotworów
13) Środki cieniujące i radiofarmaceutyki
14) Wpływ leków na płód. Leki a karmienie piersią
15) Leki stosowane w położnictwie
Badania laboratoryjne stanowią fundament nowoczesnej diagnostyki medycznej i naukowej,...
czytaj więcej