CHEMIA NIEORGANICZNA TOM 1
- Wydawca: PWN
- Rok wydania: 2024
- Ilość stron: 320
- Oprawa: miękka
- ISBN: 9788301236496
103,20 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 103,20 zł
Chemia nieorganiczna zapewnia liczne funkcje edukacyjne, które pomogą Ci opanować ten obszerny przedmiot. Ponadto książka została zaprojektowana tak, abyś mógł przeglądać rozdziały chronologicznie lub zagłębić się w tekst odpowiedni do etapu Twojej edukacji. Materiał zawarty w tej książce został logicznie i systematycznie podzielony na trzy odrębne tomy:
W tomie 1., Fundamenty, przedstawiono podstawowe zasady chemii nieorganicznej. W tomie 2., Pierwiastki i ich związki, podzielono przedstawione treści na „podstawy” i „szczegóły”, umożliwiając łatwe wyciągnięcie kluczowych zasad leżących u podstaw reakcji przed ich dogłębnym zbadaniem. W tomie 3. Poszerzanie horyzontów, wprowadzono zajmujące interdyscyplinarne najnowsze badania z chemii nieorganicznej.
TOM 1 FUNDAMENTY
W ośmiu rozdziałach tej części książki przedstawiono podstawy chemii nieorganicznej.
Pierwsze cztery rozdziały dotyczą struktury atomów, wiązań w cząsteczkach i ciałach stałych oraz roli symetrii w chemii. W rozdziale 1. wprowadzamy struktury atomów w ramach teorii kwantowej i opisujemy ważne okresowe zmiany ich właściwości. W rozdziale 2. rozwijamy struktury cząsteczek na podstawie coraz bardziej zaawansowanych modeli wiązań kowalencyjnych oraz badamy, w jaki sposób energetyka reakcji stanowi podstawę zrozumienia katalizy.
W rozdziale 3. pokazujemy, w jaki sposób systematyczna analiza symetrii cząsteczek może być wykorzystana do omówienia wiązań i struktury cząsteczek oraz pomóc w interpretacji danych uzyskanych niektórymi technikami opisanymi w rozdziale 8. W rozdziale 4. opisujemy wiązania jonowe, struktury i właściwości typowych ciał stałych, rolę defektów w materiałach oraz właściwości elektronowe ciał stałych.
Kolejne dwa rozdziały skupiają się na dwóch głównych typach reakcji. W rozdziale 5. wyjaśniamy, w jaki sposób właściwości kwasowo-zasadowe są definiowane, mierzone i stosowane w szerokim obszarze chemii. W rozdziale 6. opisujemy utlenianie i redukcję oraz pokazujemy, w jaki sposób dane elektrochemiczne mogą być wykorzystywane do przewidywania i wyjaśniania wyników reakcji, w których elektrony są przenoszone między cząsteczkami. W rozdziale 7. opisujemy związki koordynacyjne pierwiastków. Omawiamy wiązania, strukturę i reakcje kompleksów oraz pokazujemy, w jaki sposób rozważania dotyczące symetrii mogą umożliwić głębsze zrozumienie tej ważnej klasy związków. Rozdział 8. dotyczy narzędzi w chemii nieorganicznej. Opisujemy wiele metod instrumentalnych, które są wykorzystywane do identyfikacji oraz określania struktury i składu związków nieorganicznych.
Kiedy zdrowie stało się jednym z najważniejszych priorytetów dla wielu osób,...
czytaj więcejAmyloidoza jest schorzeniem, które wciąż pozostaje zagadką dla wielu pacjentów...
czytaj więcejFosfataza alkaliczna to enzym, który odgrywa kluczową rolę w wielu procesach biologicznych....
czytaj więcejW tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie jest morfologia krwi, jakie...
czytaj więcejBadania krwi odgrywają kluczową rolę w nowoczesnej medycynie, służąc zarówno...
czytaj więcej