50 IDEI, KTÓRE POWINIENEŚ ZNAĆ MÓZG
- Wydawca: PWN
- Rok wydania: 2022
- Ilość stron: 246
- Oprawa: twarda
- ISBN: 9788301226282
53,10 zł
powyżej 300zł Najniższa cena z 30 dni: 53,10 zł
50 rzeczy, które trzeba wiedzieć o mózgu. Moheb Costandi przedstawia najważniejsze informacje o tym, jak zbudowany jest mózg człowieka, w jaki sposób się rozwija i jak działa. Z tej książki dowiesz się, w jaki sposób informacje są przekazywane do mózgu, jak kształtuje się umysł, świadomość, osobowość, poczucie Ja. Poznasz najważniejsze informacje o procesach poznawczych, takich jak myślenie, pamięć, podejmowanie decyzji. Dowiesz się, jakie koncepcje na temat mózgu odeszły do lamusa i czy maszyny dorównają kiedyś mocom tego fascynującego ludzkiego narządu.
Ta książka jest próbą podsumowania ponad wieku rozważań o mózgu. Zbiera wpływowe koncepcje neuronaukowe, aktualizuje te starsze w odniesieniu do nowych dowodów, oraz przedstawia te, które pojawiły się niedawno. Ma wyjaśniać koncepcje w sposób szczegółowy i lekkostrawny zarazem; oddzielać ziarno od plew i odczarować tajemniczą materię w naszych głowach.
Z tekstu
50 idei, które powinieneś znać to seria książek wprowadzających w fascynujący świat pytań i zagadnień – tych trudnych oraz tych zupełnie podstawowych – które od dawna towarzyszą ludzkości w jej misji zrozumienia świata. Seria prezentuje najważniejsze teorie i idee głównych dziedzin wiedzy, stanowiąc świetny punkt wyjścia do dalszej nauki. Obowiązkowa lektura każdego początkującego erudyty!
Co mają ze sobą wspólnego neurony i żołnierze?
Czego o układzie nerwowym dowiedzieliśmy się dzięki makakom, kałamarnicom i nicieniom?
Kim są superagers?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w najnowszej książce z serii 50 idei, które powinieneś znać, tym razem poświęconej mózgowi. Moheb Costandi krok po kroku wprowadza czytelnika w obszar aktualnej wiedzy o najbardziej fascynującym narządzie w ciele człowieka. Zaczyna od informacji bardzo podstawowych, takich jak budowa i funkcje układu nerwowego. Następnie przechodzi do zagadnień bardziej szczegółowych, dotyczących na przykład neuronalnych wyznaczników świadomości, osobowości, pamięci czy uczenia się. Wreszcie omawia bardziej skomplikowane kwestie związane z neuroplastycznością, epigenetyką, interfejsem mózg−komputer czy neuroetyką.